ADNSU-da Tələbələrin 69-cu Elmi-texniki konfransı başa çatıb
Dekabrın 18-də Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin (ADNSU) 100 illiyinə həsr olunmuş Tələbələrin 69-cu Elmi-texniki konfransının onlayn formatda yekun iclası keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən rektor, professor Mustafa Babanlı universitetdə gənclərin elmi fəaliyyətinin stimullaşdırılması istiqamətində görülən işlərdən danışıb. Konfransla bağlı müsbət məqamlarla yanaşı tələbələrin məruzələrindən, hazırlıq səviyyələrindən, eləcə də mövcud nöqsanlardan söz açan rektor, professor M.Babanlı ildən-ilə gənclərin elmə marağının artmasını yüksək qiymətləndirdiyini vurğulayıb.
Sonra bölmələr üzrə hesabatlar dinlənilib. Geologiya və geofizika bölməsi üzrə Vaqif Seyidov, neft-mexanika bölməsi üzrə Ələsgər Əliyev, energetika bölməsi üzrə Ceyhun Nazıyev, informasiya texnologiyaları və idarəetmə bölməsi üzrə Yaşar Hacıyev, iqtisadiyyat və menecment bölməsi üzrə Qənimət Səfərov, xarici dillər bölməsi üzrə Rəna Babayeva, ictimai elmlər bölməsi üzrə Yaşar Əhmədov, qaz-neft mədən bölməsi üzrə Yelena Şmonçeva, kimya texnologiyası və sənaye ekologiyası bölməsi üzrə Ələkbər Həsənov konfransın yekununa dair hesabat nitqi ilə çıxış ediblər. Bakalavr və magistr səviyyələri üzrə yer tutan tələbələrin adları açıqlanıb.
Sonda növbəti konfransın tarixi və yeniliklərlə bağlı müzakirələr aparılıb və növbəti elmi-texniki konfransın gələn ilin noyabr ayının 15-19-u tarixlərində keçirilməsi qərara alınıb.

69th Scientific and Technical Conference of the Students has been completed at ASOIU
The final meeting of 69th Scientific and Technical Conference of Students dedicated to the 100th anniversary of Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU) was held on December 18.
Making a speech at the event, Rector, Professor Mustafa Babanli spoke about the work done at the university to stimulate the scientific activity of young people. Speaking about the positive aspects of the conference, as well as the reports of students, the level of preparation, the existing shortcomings, the rector, Professor M. Babanli stressed that he highly appreciate the growing interest of young people in science from year to year.
Later, the reports according to the Departments were heard. Vagif Seyidov on the Department of Geology and Geophysics, Alasgar Aliyev on the Department of Mechanical Engineering, Jeyhun Naziyev on the Department of Energy, Yashar Hajiyev on the Department of Information Technologies and Control, Ganimat Safarov on the Department of Economics and Management, Rena Babayeva on the Department of Foreign Languages, Yashar Ahmadov on the Department of Social Sciences, Yelena Shmoncheva on the Department of Oil and Gas Production, Alakbar Hasanov on the Department Petrochemical technology and industrial ecology made a report on the final of the conference. The names of students ranking in bachelor and master degree have been announced.
At the end, discussions were held on the history and innovations of the next conference and it was decided to hold the next scientific and technical conference on November 15-19, 2021.