ADNSU ilə Hindistanın Mühəndislik və Texnologiya İnstitutu arasında memorandum imzalanıb
Yanvarın 19-da Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti (ADNSU) ilə Hindistanın Mühəndislik və Texnologiya İnstitutu (KPR İnstitute of Engineering and Technology) arasında onlayın formatda memorandum imzalanıb.
Hər iki ölkənin təhsil sahəsində qarşılıqlı əməkdaşlıq əlaqələrinin inkişafı üçün nəzərdə tutulan sənədi ADNSU-nun rektoru, professor Mustafa Babanlı və Hindistanın Mühəndislik və Texnologiya İnstitutunun rektoru, dr.M.Akila imzalayıblar.
Tədbir zamanı ADNSU-nun rektoru, professor Mustafa Babanlı təhsil sahəsində qabaqcıl universitetlərlə əməkdaşlıq etməyə hazır olduqlarını bildirib. Dr.M.Akila ADNSU-nun fəaliyyəti ilə daha da yaxından tanış olub, qarşılıqlı əməkdaşlıqda maraqlı olduqlarını vurğulayıb.

Подписан меморандум между АГУНП и Индийским Инженерно-технологическим Институтом.
19 января в онлайн формате, был подписан меморандум между Азербайджанским государственным университетом нефти и промышленности (АГУНП) и Индийским инженерно-технологическим институтом (KPR Institute of Engineering and Technology).
Документ о развитии сотрудничества между двумя странами в области образования подписали ректор АГУНП, профессор Мустафа Бабанли и ректор Индийского инженерно-технологического института dr. М.Акила.
В ходе мероприятия ректор АГУНП, профессор Мустафа Бабанлы сообщил, о готовности университета сотрудничать с ведущими университетами в сфере образования. Dr. М.Акила сказал, что они знакомлены с деятельностью АГУНП и подчеркнул заинтересованность в сотрудничестве.