ADNSU-nun IX Məzun-Karyera Sərgisinin ilkin nəticələri açıqlanıb
Yanvarın 22-də Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində (ADNSU) onlayn formatda keçirilmiş IX Məzun-Karyera Sərgisinin ilkin nəticələri elan olunub. ADNSU-nun rektoru, professor Mustafa Babanlı koronavirus pandemiyası ilə əlaqədar karantin rejimi şəraitinə baxmayaraq universitetlə tərəfdaş qurumlar – nazirlik və agentlik, dövlət və özəl şirkətlər arasında əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi istiqamətində işlərin davam etdirildiyini bildirib. Sonuncu sərgidə 57 şirkət tərəfindən 235 vakant iş yeri təklif edildiyini qeyd edən rektor M.Babanlı həmin vakant yerlərə ADNSU-nun tələbə və məzunlarnın göndərdiyi 2194 CV üzrə müsahibələrin keçirildiyini və hətta artıq tələbə və məzunların arasında işəgötürülənlərin olmasından məmnunluğunu ifadə edib.
Onlayn görüşdə iştirak edən Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi (AQTA), “AzerGold” QSC, “Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC, “AzərEnerji” ASC, “Azərişıq” ASC, “Bakı Abadlıq Xidməti” MMC-nin də digər qurumların nümayəndələri çıxış edərək seçim təqdim etdikləri vakant yerlərə verilmiş CV-lərlə bağlı artıq seçim və müsahibəyə başlandığını bildiriblər. AQTA-ya 2 nəfərin, “Azərenerji” ASC-yə 10 nəfər ADNSU məzununun işə qəbul olunduğu, 12 nəfərin sonradan daimi işə keçirilmə məqsədilə təcrübəyə cəlb edildiyi qeyd olunub. “Bakı Abadlıq Xidməti” MMC-nin təklif olunan 46 vakant iş yerinə CV göndərmiş ADNSU məzunlarının müsahibələri hazırda davam edir. Ümumilikdə IX Məzun-Karyera sərgisi sayəsində onlarla ADNSU məzununun işlə təmin olunub.
Onlayn görüşün sonunda ADNSU-nun rektoru, professor M.Babanlı IX Məzun-Karyera Sərgisində iştirak edən bütün şirkət və qurumlara təşəkkürünü bildirərək, tələbə və məzunlara uğurlar arzulayıb.
Qeyd edək ki, IX Məzun-Karyera Sərgisində Tələbə və məzunlar career.asoiu.edu.az linki vasitəsilə sayta daxil olaraq, vakant yerlərlə tanış olduqdan sonra müvafiq şirkət və vəzifəni seçib CV-lərini göndəriblər. Sayt daimi əsaslar üzrə fəaliyyət göstərir, mütəmadi olaraq ADNSU-nun tərəfdaşı olduğu müəssisə və qurumların vakant iş yerləri barədə informasiyası sayta əlavə olunur.

Подведены предварительные итоги IX Выставки карьеры выпускников АГУНП
22 января в Азербайджанском государственном университете нефти и промышленности (АГУНП), объявили итоги IX Выставки карьеры выпускников, прошедшей в онлайн формате. Ректор АГУНП, профессор Мустафа Бабанлы сказал, что, несмотря на карантинный режим, работа по развитию сотрудничества между университетом и партнерскими организациями, министерства, агентства, государственными и частными компаниями успешно продолжается. Ректор М.Бабанлы выразил удовлетворение тем, что студенты и выпускники АГУНП, представившие 2194 резюме, были приняты на работу на конкурсной основе на 235 вакансий, предложенных 57 компаниями на прошлой выставке.
Принявшие в мероприятии участие представители Госслужбы Министерства энергетики Азербайджанской Республики, Агентство продовольственной безопасности, ОАО "Azərişıq", "AzərEnerji" ОАО, "AzerGold" ЗАО, ЗАО «Азербайджанские железные дороги», ООО «Bakı Abadlıq Xidməti» сообщили, что уже начался отборочный этап подавших резюме студентов, а также отметили, что некоторые выпускники уже приступили к работе. Было отмечено, что 2 человека были приняты на работу в Агентство продовольственной безопасности, 10 выпускников АГУНП приняты на работу в ОАО “AzərEnerji”, 12 были приняты на стажировку с целью дальнейшего обеспечения постоянной работой. В настоящее время проводятся собеседования с выпускниками АГУНП, приславшими резюме на 46 вакансий, предложенных ООО «Bakı Abadlıq Xidməti». В целом, благодаря IX Выставке карьеры выпускников десятки выпускников АГУНП получили работу.
В завершение онлайн-встречи ректор АГУНП, профессор М.Бабанлы поблагодарил все компании и организации, участвующие в IX Выставке карьеры выпускников, и пожелал успехов студентам и выпускникам.
Следует отметить, что студенты и выпускники, перейдя на сайт по ссылке career.asoiu.edu.az, ознакомившись с вакансиями, выбирают подходящую компанию, должность и отправляют свои резюме. Сайт работает на постоянной основе, т.е. на сайт будет регулярно добавляться информация о вакансиях предприятий и организаций, являющихся партнерами АГУНП. По любым вопросам студенты и выпускники АГУНП могут связаться с департаментом по связям с общественностью и маркетинга.