ADNSU-da 8 mart Beynəlxalq Qadınlar Gününə həsr olunmuş tədbir keçirilib
Martın 5-də Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində (ADNSU) 8 Mart Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə tədbir keçirilib. ADNSU-nun rektoru, professor Mustafa Babanlı universitetin xanım əməkdaşlarını təbrik edib. Cəmiyyətimizdə qadınların əvəzsiz rolundan danışıb. Qeyd edib ki, Azərbaycan xanımı, ana bizim üçün həmişə müqəddəs olub. Bu gün ölkəmizdə istər təhsil sahəsində olsun, istərsə də digr istiqamətlərdə çalışan xanımlar kifayət qədərdir. O, ümumilikdə xanımların əməyinin həm ailələrimizdə, həm də cəmiyyətin bütün sferalarında əvəzsiz olduğunu deyib.
Rektor, professor Mustafa Babanlı univeristetin bütün xanım əməkdaşlarını, o cümlədən Azərbaycan xanımlarını təbrik edib, onlara can sağlığı, ailə xoşbəxtliyi, iş və şəxsi həyatlarında uğurlar arzu edib.

В АГУНП прошло мероприятие, посвященное Международному женскому дню 8 марта.
5 марта в Азербайджанском осударственном университете нефти и промышленности (АГУНП) прошло мероприятие посвященное Международному женскому дню 8 марта. Ректор АГУНП, профессор Мустафа Бабанлы поздравил женский коллектив университета. Он рассказал о незаменимой роли женщин в нашем обществе. Он отметил, что женщина Азербайджана, мать всегда была для нас священной. На сегодняшний день в нашей стране достаточно женщин, как в сфере образования, так и в других сферах. Ректор отметил, что труд женщины и в семье, и в обществе неоценим.
Профессор Мустафа Бабанлы поздравил всех сотрудниц университета, в лице всех азербайджанских женщин, и пожелал им крепкого здоровья, семейного счастья, успехов в работе и личной жизни.