Yanvarın 14-də Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti (ADNSU) QS Beynəlxalq Reytinq Agentliyinin 2023-cü ilin reytinq dövrünə dair keçirilən onlayn hazırlıq iclasında iştirak edib.
Digər yerli ali təhsil müəssisələrinin də iştirak etdiyi onlayn görüşdə ADNSU-nun Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru, dosent Rafiq Camalov, Beynəlxalq Əlaqələr üzrə prorektor müavini Ülviyyə Abbasova, Beynəlxalq Layihələr sektorunun müdiri Leyla Nağıyeva və əməkdaşlar iştirak edib.
QS Beynəlxalq Reytinq Agentliyinin regional direktoru Sergey Xristolubov iclası giriş sözü ilə açaraq Azərbaycan universitetlərinin hazırki reytinq vəziyyəti və gələcək layihələrdən danışıb. Ali təhsil müəssisələrinin QS reytinq cədvəlində yer alması üçün tələb olunan meyarları diqqətə çatdıran S.Xristolubov reytinq cədvəllərində yüksək yerlərdə qərarlaşmaq üçün elmi potensialı gücləndirməyin əhəmiyyətindən söz açıb. Görüşdə QS reytinqi üzrə gələcək fəaliyyət planı və layihələr geniş müzakirə olunub. Təkliflər və iradlar dinlənilib. Sonda iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

ASOIU takes part in the online preparatory meeting of the QS World University Rankings
On January 14, the Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU) took part in the online preparatory meeting of the QS World University Rankings for the 2023 rating period.
The online meeting was attended along with representatives of other local universities by ASOIU's Vice-Rector for International Relations, Associate Professor Rafig Jamalov, Ulviya Abbasova, Deputy Vice-Rector for International Relations Ulviya Abbasova and Leyla Nagiyeva, Head of the International Projects Sector and employees.
Opening the meeting, the regional director of the QS World University Rankings, Sergey Khristolyubov, spoke about the current ranking of Azerbaijani universities and future projects. Noting the criteria for including universities in the QS rating, S. Khristolyubov talked about the importance of strengthening scientific capacity to achieve a high ranking. A further action plan and projects for the QS rating were discussed at the meeting. Suggestions and comments were heard. At the end, answers were given to the questions of interest to the participants.