ADNSU-nun tələbələri beynəlxalq təhsil proqramında iştirak ediblər
2022-ci ilin fevral-mart aylarında YUNESKO-nun təşkilatcılığı ilə Qaz-Neft- Mədən Təhsili üzrə Beynəlxalq Kompetensiya Mərkəzi və Sank-Peterburq Mədən Universiteti distant şəkildə təhsil proqramlarının keçirilməsi ənənəsini davam etdirib. Mədən Universitenin müəllim və professorları neft qaz mühəndisliyi ixtisasi üzrə online dərslər təşkil ediblər.Dərslər WEB-EX platforması üzərindən baş tutub.
Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin 3-4 kurs tələbələrini bu il proqramlarda iştirak edib. Universitetimizin Qaz-neft -mədən fakültəsinin tələbələri digər ölkələrdən olan tələbələrlə birlikdə seminar, mühazirə və praktiki dərslərdə iştirak ediblər. Tədbir tələbələrdə böyuk maraq doğulub. 2 ay davam edən dərslərin sonunda tələbələr qrup səklində layihələrinin müdafiəsini ediblər. Programi uğurla bitirən tələbələrə sertifikatlar verilib.

ASOIU students take part in the international educational program
In February-March 2022, the International Competence Center for Oil and Gas Education under the auspices of UNESCO and St. Petersburg Mining University continued the tradition of conducting distance-learning programs. Teachers and professors of the Mining University organized online classes on oil and gas engineering. Classes were held on the WEB-EX platform.
This year, 3-4 year Azerbaijan State Oil and Industry University students participated in the programs. Students of our university's Oil-gas production faculty and students from other countries took part in seminars, lectures, and practical exercises. The event aroused great interest among students. At the end of two-month classes, students defended their projects in groups. Students who completed the program were awarded certificates.